Veterani Gornjega Posočja na 25. veteranskih športnih igrah v Ajdovščini
AjdovščinaV soboto, 13. junija 2026, se je ekipa OZ VVS Gornje Posočje udeležila 25. Veteranskih športnih iger Zveze veteranov vojne za Slovenijo in Policijskega veteranskega društva SEVER, ki so letos potekale v Ajdovščini.
Na igrah so se veterani iz vse Slovenije pomerili v več športnih disciplinah, med drugim v metu ročne bombe, streljanju z zračno puško, pikadu, šahu, metu na koš in vlečenju vrvi.
Veterani OZ VVS Gornje Posočje smo se aktivno vključili v tekmovanja in dostojno zastopali naše območje. Športni rezultati so sicer pomemben del srečanja, vendar ostaja glavni namen teh iger predvsem druženje, krepitev prijateljskih vezi ter ohranjanje vrednot, ki so nas povezovale v času osamosvojitvenih dogodkov leta 1991.
Tudi letošnje srečanje je potekalo v prijetnem in prijateljskem vzdušju. Ob športnih nastopih je bilo dovolj priložnosti za pogovore, izmenjavo spominov ter srečanja z veteranskimi prijatelji iz vseh delov Slovenije.
Veteranske športne igre tako ostajajo pomemben dogodek, ki poleg športnega duha utrjuje pripadnost veteranskim organizacijam ter ohranja medsebojno spoštovanje in tovarištvo.
Utrinki s srečanja so zbrani v priloženi fotogaleriji.
Besedilo: Silvo Hrovat Foto: Martin Gerlič









